Navštívte nás v našom showroome

Kamenná predajna

0911 677 710 (Kamenná predajna)

Hydrofóbne nátery

Tehly a iné ílové materiály majú jednu charakteristickú vlastnosť, a tou je pórovitosť. Napriek tomu, že pórovitosť zabezpečuje materiálu nízku hmotnosť a výnimočné izolačné vlastnosti, zároveň zapríčiňuje jeho nízku toleranciu voči vode.

Voda, ktorá nasiakne do pórov vytvára vhodné prostredie pre rast plesní a machov. Zväčšovanie objemu, ktoré sprevádza zmena jej skupenstva na tuhé má za následok vznik trhlín, ktoré môžu viesť k mechanickému zlyhaniu materiálu. Za účelom zamedzenia nežiaducemu vplyvu vody a zabezpečenia farebnej stálosti sa v súčasnosti používajú hydrofóbne nátery.

A – Povrch obkladu bez ošetrenia hydrofóbnym náterom. B – Povrch obkladu ošetrený hydrofóbnym náterom. )

1 – 100-násobné priblíženie povrchu obkladu, na ktorý nebol aplikovaný hydrofóbny náter. 5 – “100-násobné priblíženie povrchu obkladu ošetreného hydrofóbnym náterom. )

 

Na fasádne obklady používame 2 druhy hydrofóbnych náterov :

Ochranný náter

Zabezpečuje odolnosť obkladu voči vode, farebnú stálosť, znižuje nasiakavosť, zvyšuje odolnosť voči nečistotám, predlžuje životnosť, chráni pred kyslím dažďom.

( Ľavá strana obkladu je ošetrená ochranným hydrofóbnym náterom, pravá strana zostala bez ošetrenia. )

Ochranno dekoračný náter

Okrem toho, že poskytuje všetky zmienené výhody ochranného náteru, taktiež nasýti obklad a zakryje nedokonalosti, vzniknuté počas realizácie.

( Pravá strana obkladu je ošetrená ochranno-dekoračným hydrofóbnym náterom, ľavá strana zostala bez ošetrenia. )

Leave Your Comment

Navštívte nás

  • Bratislavská 8, 917 02 Trnava

  • Predaj / objednávky – 0911 677 710

  • obchod@benio.sk