Navštívte nás v našom showroome

Kamenná predajna

0911 677 710 (Kamenná predajna)

Prečo práve tehličková fasáda?

Prečo práve tehličková fasáda?

Tehličková fasáda z pravých pálených lícových tehál má svoj nezameniteľný charakter, extrémne dlhú životnosť, prakticky neobmedzenú farebnú a tvarovú stálosť.

Je odolná voči mrazu, vode a požiaru, má tepelnoakumulačné a zvukoizolačné schopnosti. Tieto vlastnosti sa nemenia počas celej životnosti vášho domu. Nároky na údržbu fasády sú minimálne, naopak, v mnohých prípadoch časom naberá na príťažlivosti. Pálená tehla je tradičný materiál overený stáročiami – spoľahlivá, pevná, stabilná a trvácna.

Pálená tehla je tradičný materiál overený stáročiami – spoľahlivá, pevná, stabilná a trvácna. V dnešnej dobe, ktorá ponúka množstvo problémových či neoverených stavebných hmôt, zostáva pálená tehla najvyššou zárukou kvality a spoľahlivosti. Vďaka výskumu a progresu v technológii spracovania suroviny a výroby sa naďalej vylepšuje a prispôsobuje novým požiadavkám. Pritom si stále zachováva svoj čisto prírodný pôvod.

Pálená tehla je prírodný stavebný materiál. Ako jeden z mála stavebných materiálov tehla neobsahuje žiadne chemické prísady a neuvoľňuje do prostredia žiadne škodliviny. Pri zrode tehly stoja 4 základné živly: zem, voda, vzduch a oheň. Zem a voda dávajú tehle tvar. Vzduch zbavuje vytvarovanú tehlu vlhkosti. Oheň premieňa zem na pevnú, odolnú a trvanlivú tehlu a odovzdáva jej svoje teplo. Vyrába sa prirodzeným procesom vypaľovania rôznych druhov hliny, špeciálnych druhov pieskov a kysličníkov kovov. Vďaka výpalu pri teplote cca 900 až 1200° C tehla získava svoj nezameniteľný charakter, bezkonkurenčné vlastnosti a ďalšie výhody oproti ostatným murovacím materiálom.

Máte otázky, navštívte nás v našom showroome, alebo nám zavolajte / mailujte. Radi Vám pomôžeme pri výbere.

☎️ 0911 677 710 ☎️

📩 obchod@benio.sk 📩

Leave Your Comment

Navštívte nás

  • Bratislavská 8, 917 02 Trnava

  • Predaj / objednávky – 0911 677 710

  • obchod@benio.sk