Navštívte nás v našom showroome

Kamenná predajna

0911 677 710 (Kamenná predajna)

Výhody prírodného kamenného obkladu

V časoch rímskeho impéria bol kamenný obklad znakom prestíže. Postupom času dopyt po tomto obklade neustále narastal, no jeho realizácia bola pre väčšinu obyvateľstva príliš finančne náročná. Vďaka technologickému pokroku, ktorý sprevádzal 90. roky 20. storočia sa dnes kamenný obklad stal finančne dostupným pre každého, kto si túži skrášliť svoj domov. Obyčajná hladká fasáda pôsobí často kontrastne s prírodou, pretože v prírode sa nenachádzajú dokonale hladké povrchy. Vďaka kamennému fasádnemu obkladu získa váš domov vzhľad, ktorý tvorí omnoho väčší súlad s prírodou.

Výhody

 • Originalita – Prírodný kamenný obklad poskytne vášmu domovu originálny vizuálny dojem a exkluzivitu s tým súvisiacu.
 • Estetika – Vďaka prírodnému materiálu získa váš domov estetický vzhľad a to hlavne vďaka tomu, že farby prírodného kameňa sú prirodzenejšie než priemyselne vyrábané farby. Z uvedeného materiálu pramení taktiež prírodná energia, ktorú nedokáže spútať žiadny umelý materiál.
 • Nadčasovosť – Prírodný materiál nepodlieha módnym trendom. Každý z nás musí súhlasiť s tým, že  budovy s prírodným fasádnym obkladom  staré niekoľko stoviek rokov pôsobia príjemným dojmom aj dnes. Takisto sa nemusíte obávať o vzhľad vášho majetku, ak váš sused zmení fasádu na svojom dome, prírodný materiál pôsobí estetickým dojmom, nech je okolie akékoľvek.
 • Farebná stálosť – Farby na fasádnych prvkoch z umelého materiálu majú tendenciu vyblednúť, pokiaľ na ne permanentne deň čo deň svieti slnko a nie sú pravidelne ošetrované. Prírodný materiál ošetrovať nemusíte a môžete sa spoľahnúť, že sýtosť farby vášho obkladu zostane zachovaná.
 • Hrúbka – Hrúbka prírodného kamenného obkladu je menšia (okolo 2 cm) než hrúbka umelého materiálu (okolo 4-5 cm).

  Realizátor prírodných kamenných obkladov by mal disponovať okrem manuálnej zručnosti a technologických znalostí aj vizuálnym cítením. Jeho absencia často pokazí efekt drahého, originálneho materiálu, hlavne pri nepravidelných typoch prírodného obkladu

  Nevýhody

 • Originalita – asi sa čudujete, že ju uvádzame medzi kladmi aj zápormi. Dôvod je logický tým, že je prírodný kamenný obklad originálny, môže nastať situácia, že si budete neskôr chcieť materiál dokúpiť, či už za účelom nahradenia poškodenej časti obkladu, alebo budete chcieť svoj fasádny obklad aplikovať na povrch, na ktorom ste ho predtým nemali. Pri tomto type materiálu vám nikto nemôže zaručiť, že ďalšia objednávka vám bude ladiť s predchádzajúcim obkladom, a to najmä v prípade, keď je medzi objednávkami väčší časový odstup.
 • Ohraničenosť farebnej škály – Pri prírodnom type materiálu ste obmedzovaní v otázke farby. Zatiaľ, čo pri umelých materiáloch máte na výber z prakticky neobmedzeného množstva farieb, pri prírodných materiáloch sa musíte uspokojiť s farebnými variáciami, ktoré sú dostupné.
 • Ak ste sa rozhodli pre fasádny obklad z prírodného materiálu, dobre si premyslite množstvo, ktoré budete potrebovať. Predídete tým komplikáciám s hľadaním materiálu, ktorý  nebude pôsobiť kontrastne.
 • Prírodný obklad s rovnakým názvom poskytuje veľké množstvo predajcov za veľmi odlišné ceny. Je to spôsobené dovozovým boomom prírodných obkladov prevažne z Číny a Indie, kde sú stovky spracovávateľov tohto kameňa. Len máloktorý však ponúka naozaj kvalitný materiál.Najlepším spôsobom, ako vybrať ten dobrý, je nájsť predajcu, ktorý má obklady skladom a priložiť zopár kúskov k sebe. Rýchlo tak zistíte jeho kvalitu, pri tých najlacnejších býva odchýlka až 1 cm.

Leave Your Comment

Navštívte nás

 • Bratislavská 8, 917 02 Trnava

 • Predaj / objednávky – 0911 677 710

 • obchod@benio.sk